Genç Kaknüs Klasikler Serisi İle Herkes Hem İngilizce Hem Türkçe Olarak Dünya Klasiklerini Okuyabilecek
On Mart 31, 2017 | 0 Comments

Genç Kaknüs Klasikler Serisi dünya edebiyat klasiklerinin 64 sayfalık metinler hâlinde yeniden anlatımlarından oluşuyor. Bu kitaplarda, klasik romanlar, tiyatro oyunları ve tarihî metinler akıllı genç okurlar için orijinal klasiklere bir köprü oluşturacak şekilde yeniden anlatıldı. Seri, farklı kültürleri derinlemesine tanımak isteyen yabancı dil öğrencileri ve orijinal klasikleri okumaya vakit bulamayan erişkin okuyucuların da okumaktan zevk alacağı şekilde düzenlendi.

Gerçek klasikler

William Shakespeare’den Scott Fitzgerald’a Jane Austen’den Victor Hugo’ya, Edgar Allan Poe’dan Tolstoy’a, başlıca edebiyat şaheserleri, profesyonel yazarların kalemiyle yeniden anlatıldı. Her bir Genç Kaknüs Klasiği orijinal eserin derinliğini ve etki gücünü yansıtır; yazarının kelime seçimini, üslubunu ve tınısını muhafaza eder.

Herkese hitap ediyor

Kaknüs Genç Klasikleri dev eserlerin orijinal bağlamına ve akışına saygıda kusur etmeden bu şaheserleri geniş bir okuyucu kitlesiyle buluşturuyor.

 Başarılı İlüstrasyonlar

Genç Kaknüs Klasikler sadece orijinal metindeki ruh hâlini yansıtabilecek illüstrasyonlarla resimlendirildi. Tarihsel gerçeklerle örtüşen, metni tamamlayan ve estetik zevke hitap eden ilüstrasyonlarla okuyucu, klasikleri gözünde daha iyi canlandıracak ve keyifli bir okuma deneyimi yaşayacak.

Gerçek kitaplar

Cilt, kağıt ve baskı kalitesiyle öne çıkan ceketli kitaplar, hem uzun yıllar kütüphanenizdeki yerini koruyacak kadar sağlam hem de başlı başına bir sanat eseri niteliğinde.

Gerçek dünya

Genç Kaknüs dünyanın farklı ülkelerinin kültürel değerlerini ve geleneklerini kucaklıyor. Farklı kültürlerin birbirini anlamasını ve okuyucunun dünyanın en önemli edebiyat ve tarih klasikleriyle bağ kurabilmesini sağlıyor. Her kitapta hikâyeden sonra yer verilen Geçmişe Bakalım bölümü tarihî ve kültürel bağlamı kısa ve öz hatırlatıyor, faydalı kaynaklar tavsiye ediyor, okuyucuya hikâyeyle ilgili anahtar niteliğinde sorular yöneltiyor.

Gerçek başarı

Genç Kaknüs Klasiklerinin İngilizce metinleri 2007 yılında Avrupa’da ilk defa yayımlandığından bu yana 300.000 adetten fazla sattı. İngilizce metinler dışında Hintçe, Çince, Almanca, Tai dilinde, Yunanca, Korece, Çekçe, Slovakça, Rusça, Arapça ve başka birçok dilde okuyucuyla buluştu.

 

Genç Kaknüs kitaplarımızı daha detaylı incelemek için lütfen tıklayınız.

 

 

 

Bir Cevap Yazın